نکات مهم در ‌بسته‌بندی مواد غذایی

فهرست مطالب

قدم اول فروش هر محصول و آن چیزی که توجه خریدار را به خود جلب ‌می‌کند، ‌بسته‌بندی است. در مرحله دوم، اهمیت ‌بسته‌بندی در جابجایی آسان محصول و محافظت از آن است. مواد غذایی، یکی از پرفروش‌ترین، مهم‌ترین و فوری‌ترین موادی است که باید به ‌بسته‌بندی آن توجه ویژه داشت. در این مطلب به نکات مهم بسته‌بندی مواد غذایی خواهیم پراخت. با ما همراه باشید.

اهمیت ‌بسته‌بندی مواد غذایی

باتوجه به دغدغه‌ها و مشاغل افراد، مواد غذایی معمولاً به طور آماده در بازارها به مشتریان عرضه می‌شوند. به علت اینکه، مصرف مواد غذایی سالم با سلامتی انسان رابطه مستقیم دارد، بسته‌بندی مواد غذایی نیز باید با دقت کامل و انتخاب بهترین متریال برای این موضوع انجام شود.

نکات مهم در ‌بسته‌بندی مواد غذایی
نکات مهم در ‌بسته‌بندی مواد غذایی

در حال حاضر، بیشتر افراد با توجه به ظاهر مناسب کالا و نوع ‌بسته‌بندی آن تصمیم به خرید می‌گیرند. به عبارتی دیگر ظاهر سالم و زیبای محصولات غذایی، مردم را به خرید محصولات تشویق می‌کند. به همین علت ‌بسته‌بندی نقش مهمی در فروش محصولات دارد. استانداردهای بسته‌بندی هر روز در حال تغییر و تحول‌اند. از همین رو، اصول ‌بسته‌بندی مواد غذایی، نه فقط برای محافظت از مواد غذایی بلکه برای بازاریابی و جذب مشتریان نیز دارای اهمیت است.

خدمات چاپ سلفون غذای آماده و ساندویچ سرد

روش‌های ‌بسته‌بندی مواد غذایی

رایج‌‌ترین روش‌های ‌بسته‌بندی مواد غذایی عبارتنداز:

بسته‌بندی کنسروی (صنعتی و خانگی):

در این روش، میوه‌ها و سبزیجات را در ظروف شیشه‌ای قرار داده و با حرارت دادن آن‌ها، درب شیشه‌ها را پلمپ کرده و می‌بندند. این کار باعث جلوگیری از ورود هوا به درون شیشه خواهد بود و ماندگاری آن را بیشتر می‌کند.

بسته‌بندی کنسروی

بسته‌بندی منجمدسازی:

برای منجمد کردن موادغذایی، ابتدا باید از تمیز بودن آن‌ها کاملا مطمئن بود. برخی از مواد غذایی مثل گوجه‌فرنگی برای منجمد کردن مناسب نیستند. این نوع مواد، بایستی پخته شوند تا در پروسه منجمد کردنشان، به نقطه انجماد برسند.

_بسته_بندی منجمدسازی

بسته‌بندی فناوری نانو:

فناوری نانو یک نوآوری جدید در ‌بسته‌بندی تجاری مواد غذایی محسوب می‌شود. در این روش، با استفاده از فناوری نانو، با هدف نازک‌تر کردن پک‌ها و تطبیق آن با محیط زیست، عمل ‌بسته‌بندی صورت می گیرد. نانو این ویژگی را دارد که گازهای سمی غذا را به شدت کم کرده و سرعت فساد موادغذایی را کاهش می‌هد.

بسته‌بندی مواد غذایی چه مزیت‌هایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت‌های ‌بسته‌بندی مواد غذایی عبارتنداز:

  1. افزایش ماندگاری

  2. بالا بردن ایمنی در حمل‌ونقل

  3. آسانی حمل‌ونقل

  4. یکپارگی محصولات غذایی

نکات مهم در ‌بسته‌بندی مواد غذایی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، نوع و کیفیت ‌بسته‌بندی در مواد غذایی امری بسیار مهم و قابل توجه است. در ادامه به مهم‌ترین نکات در ‌بسته‌بندی می‌پردازیم:

ایجاد خلاقیت در بسته‌بندی مواد غذایی:

استفاده از اشکال جذاب در جذب مشتری بسیار موثر است. برای مثال برای ‌بسته‌بندی شکلات و بیسکوییت، مهم است که از چه رنگ‌ها و اشکالی استفاده شود تا یک کودک خوشش بیاید. همچنین قطره‌های خوراکی کودکان که به سختی باید به آنها خوراند اگر ‌بسته‌بندی خاصی داشته باشد؛ بدون شک تاثیر بیشتری بر آنها خواهد گذاشت.

انتخاب فونت و رنگ مناسب:

برای نوشته­‌های روی ‌بسته‌بندی محصول از‌‌ترکیب و کنتراست مناسب استفاده کنید. از خط‌های فانتزی نا­خوانا که فقط سعی در ظاهر متفاوت بخشیدن به محصول دارند؛ اجتناب کنید. خوانایی و مفهوم بودن نوشته روی محصول برای مشتری از هر چیزی مهم‌‌تر است. از‌‌ترکیب رنگ­‌ها در روی بسته درست استفاده کنید. مثلا اگر ‌بسته‌بندی قرمز است از رنگ قهوه ای برای نوشته­‌ها استفاده نکنید. قلم روی ‌بسته‌بندی محصولات باید خوانا و با رنگ خود جعبه بسته­ بندی، هماهنگ باشد.

انتخاب فونت و رنگ مناسب در بسته_بندی مواد غذایی

استفاده از برچسب‌های خوانا:

بر­چسب­‌ها اطلاعات مواد غذایی را به مشتری انتقال می‌دهند. بهتر است این بر­چسب­‌ها خوانا و روشن باشند، چون مشتری حین خرید و برداشتن بسته‌های غذایی از فروشگاه اول همان را می خواند. نوشته­‌های روی محصول نباید بیش از‌‌‌‌اندازه ریز باشند؛ زیرا افراد به هنگام خرید حتما از طریق این بر­چسب­‌ها محصولات را با هم مقایسه می­کنند، در نتیجه ممکن است بین دو بسته که هر دو یک ماده غذایی دارد آنکه خواناتر است را انتخاب کند هر چند که آن دیگری کیفیت خوبی هم نداشته باشد.

استفاده از تصاویر جذاب و خوشمزه:

عکس انتخابی روی بسته باید معرف خوبی برای محصول درون بسته باشد. عکس باید کاملا واضح و راهنمای خوبی باشد تا مشتری با دیدن آن تصمیم بگیرد محصول را بخرد.تاکنون دقت کرده‌‌‌اید که در طراحی ‌بسته‌بندی اسباب­بازی کودکان از شخصیت­های کارتونی استفاده می­شود؟ در خوراکی هم این موضوع همین اندازه مهم و تشویق‌کننده است. همچنین عکس روی بسته باید با محصول داخل آن یکی باشد تا علاوه بر اینکه میل مشتری را تحریک ­کند او را وادار به خرید کند.

استفاده از تصاویر جذاب و خوشمزه در بسته_بندی

توجه به شناسنامه محصول:

‌بسته‌بندی محصولات معرف محصول داخل بسته است و آن را به وضوح معرفی می­کند. ‌بسته‌بندی باید مطابق استاندارد­های جهانی برای جلب توجه و اعتماد مشتری باشد، اما زیاده‌روی در طراحی نتیجه معکوس دارد. در نتیجه ‌بسته‌بندی که به بازار ارائه می­کنید عامل مهمی در خرید محصول شماست که چگونه و براساس کدام استاندارد تولید شود.

سادگی باز و بسته کردن محصول:

مدل ‌بسته‌بندی مواد غذایی نیز بسیار مهم است. بسته بندی‌هایی که بر روی آنها راهنمای باز کردن محصول وجود دارد، معمولا با اقبال بیشتری روبرو هستند. مصرف­ کنندگان عموماً تمایل دارند که از محصولاتی استفاده کنند که بتوانند ‌بسته‌بندی آنها را به راحتی باز کنند و زمان زیادی صرف این کار نکنند.

هزینه بسته بندی:

‌بسته‌بندی محصولات حدود 10 درصد کل هزینه تولید محصول را شامل می­شود و با این درصد، ‌بسته‌بندی امر ارزانی نیست. پس ابتدا، کل هزینه تولید را محاسبه کنید و بعد هزینه نیروی کار و هزینه مواد را به آن اضافه کنید.

برندسازی:

‌بسته‌بندی محصول، هویت یک محصول است، بنابراین می­تواند عامل بسیار مهمی در تبدیل محصول شما به یک برند خاص باشد. دغدغه بسیاری از تولید­کنندگان، کیفیت محصول است و کمتر به فکر ‌بسته‌بندی مدرن و به روز بودن هستند، اما مهم است که هر دوی این موارد را با هم در نظر گرفت. معروف بودن یک محصول باید به گونه‌ای باشد که با شنیدن نامش، کیفیت آن فوراً به ذهن مشتری بیاید. تبلیغات روشی مناسب برای معرفی یک محصول است اما گاهی تبلیغات زیاد نتیجه برعکس بر روی فروش خواهد داشت.

در نتیجه، رعایت همه نکات بالا الزامیست. اگر صرفا یکی مهم‌‌تر باشد و از دیگری غافل شوید؛ ریسک فروش کمتر ‌بسته‌بندی مواد غذایی‌تان را افزایش خواهید داد. پس همه این نکات را با درجه اهمیت یکسان با در نظر گرفتن پیشرفت رقبا و تلاش مستمر در بهبود ‌بسته‌بندی فروشتان، چندبرابر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *