چاپ نایلون رولی

فهرست مطالب

امروزه اگر به هر فروشگاه، مغازه و هرجای دیگری سر بزنیم در اکثر مواقع محصولات خود را در نایلون تحویل ما می‌دهند. نایلون‌ها در واقع تبدیل به محصولاتی بسیار پرطرف‌دار شده‌اند. از همین رو انواع گوناگونی از نایلون در دسترس فروشندگان قرار گرفته است. یکی از پرطرف‌دارترین شکل چاپ نایلون ، نایلون‌های رولی است. زیرا چاپ نایلون رولی موجب استفاده از آن در بسیاری از صنایع می‌شود. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر با این محصول ضروری و پرطرف‌دار آشنا شوید.

قیمت نایلون ضخیم متری
چاپ نایلون رولی

مشخصات نایلون رولی

به‌طورکلی نایلون‌ها از ماده‌ای پلاستیکی به نام پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند. جنس نایلکس‌ها از پلی‌اتیلن سنگین است و نایلون‌ها نیز از پلی‌اتیلن سبک ساخته شده‌اند. همین مورد سبکی و سنگینی پلی‌اتیلن‌ها تفاوت‌های متعددی را از نظر ضخامت، شفافیت، مقاومت و… در نایلون‌ها و نایلکس‌ها ایجاد کرده است. نایلون‌های رولی نیز از پلی‌اتیلن سبک ساخته می‌شوند. همین امر موجب شده تا نایلون‌های رولی به لحاظ ظاهری دارای مشخصاتی از قبیل شفافیت و براق بودن می‌دهند. ضخامت نایلون‌های رولی نیز بیشتر از دیگر نایلکس‌ها است.

چاپ نایلون رولی
قیمت نایلون رولی کیلویی

کاربرد نایلون رولی

مشخصات  نایلون‌های رولی موجب شده تا به گزینه مناسبی برای بسیاری از صنایع تبدیل شوند. به طور مثال حوزه ساختمان‌سازی و کشاورزی  از جمله پرطرف‌دارترین صنایعی هستند که  از نایلون‌های رولی استفاده می‌کنند. در موارد ذکر شده در پایین نیز می‌توانید از نایلون‌های رولی استفاده کنید.

 • جهت بسته‌بندی پالت‌ها
 • فروشگاه‌های لوازم‌خانگی
 • اسباب‌بازی‌فروشی‌ها
 • اطراف شیشه‌ها و پروفیل‌های آلومینیومی و پی‌وی‌سی
 • بسته‌بندی صنایع غذایی و دارویی
 • روکش جعبه‌های کارتنی
 • روکش جعبه‌های پلاستیکی
 • روکش برای محصولات زراعی جهت ثابت نگه‌داشتن دمای هوا
 • قراردادن در سقف به‌عنوان پوشاننده به جهت جلوگیری از خارج‌شدن دمای هوا
 • پوشش بتن و بستر بتنی که در نتیجه موجب افزایش استحکام آن‌ها می‌شوند.
 • محافظت از مواد در برابر خطرات خارجی
 • بسته‌بندی اثاث و وسایل
قیمت نایلون رولی مشکی
چاپ نایلون رولی

انواع نایلون رولی

به دلیل پرکاربرد بودن نایلون‌های رولی، امروزه انواع گوناگونی از این مدل تولید می‌شود. در ادامه به بررسی هرکدام از این مدل‌ها می‌پردازیم.

نایلون رولی عریض

همان‌طور که از نام آن پیداست، مشخصه بارز این نایلون، داشتن عرض بالا و طولانی است. نایلون رولی عریض را می‌توان پرمصرف‌ترین مدل نایلون‌های رولی دانست. زیرا در بسیاری از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد. صنعت ساختمان‌سازی، کشاورزی، پوشش محصولات گلخانه‌ای، مزارع پرورش قارچ، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، عایق کف استخر، کاور ماشین‌آلات، کاور دستگاه‌های بزرگ و… از جمله صنایع و مواردی هستند که از نایلون‌های رولی عریض استفاده می‌کنند.

استفاده از نایلون‌های رولی عریض در صنعت کشاورزی بسیار رایج است. در واقع کاربرد آن‌ها این است که  گرمای خاک را حفظ کنند. همچنین از رشد علف‌های هرز جلوگیری می‌کنند. نایلون‌های عریض می‌توانند در لایه‌های مختلف تولید شوند. هر کدام از کسب‌وکارها بر اساس نیاز خود می‌توانند نایلون سفارشی خود را انتخاب کنند. به طور مثال برخی از زمین‌های کشاورزی به دلیل متراژ بالا می‌توانند نایلون رولی عریض را در 12 متر و در 3 یا 4 لایه  انتخاب سفارش دهند.

رنگ‌های مشکی، سفید، سبز و… از جمله انواع گوناگون نایلون‌های رولی عریض است. این مورد نیز بر اساس مدل کسب‌وکار شما مورداستفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال بر اساس استفاده کشاورزان مختلف، مشاهده شده است که معمولاً نایلون‌های رولی عریض مشکی گزینه بهتری برای استفاده در این صنعت است.

شایان‌ذکر است که بر اساس سفارش مشتری می‌توان برخی از افزودنی‌ها را به نایلون عریض اضافه کرد. به‌عنوان‌مثال می‌توان اشاره کرد که برای استفاده در گلخانه‌ها، برخی از افراد سفارش می‌دهند که افزودنی اشعه ماورا بنفش به میزان یک الی ده درصد به ساختار اولیه نایلون عریض اضافه شود. نمونه ذکر شده تنها افزودنی اضافه شده به نایلون‌های عریض نیست. ازجمله برخی افزودنی‌های دیگر می‌توان به مواد زیر اشاره کرد:

 • افزودنی ضد مه
 • افزودنی ضدباکتری
 • افزودنی مادون‌قرمز
 • افزودنی ضد الکتریسیته ساکن
 • افزودنی اتیل ونیل استات به جهت استفاده در فروشگاه‌های کفش و داروخانه‌ها
 • افزودنی روان و صیقلی کننده
 • افزودنی آنتی‌اکسیدان
 • افزودنی ضد چسبندگی

جالب است بدانید که برخی از افزودنی‌ها می‌توانند طول عمر نایلون را افزایش دهند. به طور مثال افزودنی UV یا همان اشعه ماورای‌بنفش می‌تواند طول عمر نایلون‌های عریض را تا 5 سال افزایش دهد. توصیه می‌کنیم در انتخاب افزودنی‌ها حتماً از نظرات افراد متخصص مانند مهندسان کشاورزی بهره‌مند شوید.

قیمت نایلون رولی کیلویی
قیمت نایلون ضخیم متری

نایلون عایق‌بندی

نایلون‌های عایق‌بندی مدل دیگری از نایلون‌های عریض هستند که بیشتر مورداستفاده استخرها و پنجره‌ها قرار می‌گیرد. در واقع پنجره‌ها و استخرها را می‌توان با استفاده از این مدل نایلون عایق‌بندی کرد. نایلون عایق‌بندی از ارزان‌ترین مدل‌ها محسوب می‌شود. همچنین نحوه استفاده از آن بسیار آسان است. نوع دیگری از این نایلون‌ها با عنوان نایلون‌های عایق‌بندی حرارتی شناخته می‌شوند.

این مدل از نایلون‌ها به‌منظور جلوگیری از اتلاف انرژی و ایجاد تعادل در دمای ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. مقاومت نایلون‌های عایق‌بندی حرارتی از دیگر مدل‌ها بالاتر است. طول عمر بالا از دیگر مشخصات آن‌ها است. لازم به ذکر است نایلون‌های حباب‌دار نیز از دیگر مدل‌های نایلون عایق‌بندی شناخته می‌شوند.

نایلون فونداسیون

نایلون‌های فونداسیون را با نام نایلون رولی ضخیم نیز می‌شناسند. نایلون‌های فونداسیون یکی دیگر از مدل‌های نایلون عریض است. از این مدل در صنعت ساختمان‌سازی و پوشش بتن‌ها استفاده می‌شود. دلیل استفاده از نایلون‌های فونداسیون در ساخت یک ساختمان مقاومت بالای آن‌ها است. مقاومت بالا موجب شده تا خراشیدگی و پارگی در این نایلون‌ها بسیار کمتر دیده شود. عدم خراشیدگی و پاره شدن نایلون فونداسیون در نهایت باعث می‌شود که سیمان و آب هنگام ساخت بنا نشت نکنند.

نایلون فریزر رولی پرفراژدار

کیسه‌فریزرهای رولی پرفراژدار را می‌توان پرمصرف‌ترین مدل نایلون‌های رولی دانست. زیرا در هر خانه، مغازه و… از آن‌ها به‌منظور بسته‌بندی  و نگهداری مواد مختلف استفاده می‌شود. نایلون‌های فریزر رولی پرفراژدار در مدل‌های گوناگون تولید می‌شوند که از پرطرف‌دارترین نوع آن‌ها می‌توان به کیسه‌فریزرهای رولی دسته رکابی اشاره کرد.

نایلون رولی دسته‌بندی

نایلون‌های رولی دسته‌بندی نیز از جمله مدل‌هایی است که مورداستفاده بسیار قرار می‌گیرد. نایلون بسته‌بندی رولی دارای کیفیت مناسبی هستند. همین عامل باعث شده تا به‌منظور بسته‌بندی مواد غذایی، پوشاک، بسته‌بندی محصولات آرایشی و… به کار گرفته شوند. یکی از رایج‌ترین مواردی که از این مدل نایلون استفاده قرار می‌گیرد، بسته‌بندی دستمال‌کاغذی است.

این مدل را به‌عنوان لفاف بسته‌بندی دستمال‌کاغذی اقتصادی نیز می‌شناسند. زیرا این مورد یکی از اقتصادی‌ترین روش‌ها به‌منظور بسته‌بندی دستمال‌های کاغذی است. علاوه بر صرفه اقتصادی، مقاومت بالا نیز از دیگر مزایای مثبت بسته‌بندی با این نایلون‌ها است. نوع دسته‌بندی دستمال‌های کاغذی نیز دارای انواع گوناگونی است.

قیمت نایلون رولی

موارد متعددی بر روی قیمت نایلون رولی کیلویی تأثیرگذار است. در ادامه به بررسی برخی از موارد اثرگذار می‌پردازیم.

ضخامت و عرض نایلون

یکی از مواردی که تأثیر عمده‌ای بر قیمت نایلون‌های رولی می‌گذارد، ضخامت و عرض آن‌ها است. امروزه نایلون‌های رولی در ضخامت و عرض‌های متفاوتی تولید می‌شوند. از همین رو قیمت نایلون رولی ضخیم و قیمت نایلون رولی عریض باتوجه‌به اندازه‌ای که شما می‌خواهید تعیین می‌شود. متراژ نایلونی که می‌خواهید نیز بر قیمت آن‌ها مؤثر است. به طور مثال قیمت نایلون عرض 3 متر با قیمت  نایلون  5 متری متفاوت است. از همین رو قیمت نایلون ضخیم متری نیز با دیگر مدل‌هایی که ضخامت کمتری دارند نیز یکسان نیست.

وزن نایلون رولی

نایلون‌های رولی را بر مبنای کیلوگرم به فروش می‌رسانند. باتوجه‌به این نکته، واضح است که هرچه قدر وزن بیشتری را سفارش دهید به همان میزان نیز باید قیمت بالاتری را بپردازید. شایان‌ذکر است که اشکال گوناگون نایلون‌های رولی مانند کیسه نایلون‌های بسته‌بندی، طاقه‌های نایلون رولی و… نیز بر مبنای کیلوگرم فروخته می‌شوند. نکته مهم این است که قیمت نایلون‌های رولی بر مبنای کیلوگرم با توجه نوسانات گسترده بازار داخلی و قیمت ارزهای خارجی در حال نوسان است. از همین رو بهتر است جهت اطلاع از قیمت دقیق با چاووش چاپ تماس بگیرید.

افزودنی‌های نایلون

پیش‌ازاین درباره افزودنی‌های گوناگون در نایلون‌های مختلف صحبت کردیم. دانستیم که هرکدام از آن‌ها دارای مشخصات منحصربه‌فردی هستند که بر مبنای نیاز کشاورزان، ساختمان‌سازها و… مورداستفاده قرار می‌گیرند. افزودن هرکدام از افزودنی‌ها  در ساختار ماده پلی‌اتیلن نیز بر قیمت نایلون‌های رولی تأثیرگذار است.

نوع چاپ نایلون رولی

چاپ نایلون‌های رولی به‌طورکلی با مدل‌های گوناگونی صورت می‌گیرد. اگر میزان سفارش شما کم است توصیه می‌کنیم به سراغ چاپ دستی یا سیلک بروید. این نوع از چاپ از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر از چاپ‌های ماشینی است. چاپ‌های ماشینی خود به انواع مختلفی مانند چاپ فلکسو و چاپ هلیو گرام تقسیم می‌شوند. چاپ‌های ماشینی اگرچه گران‌تر هستند اما کیفیت نایلون‌های استفاده شده از سوی آن‌ها بالاتر است.

رنگ نایلون

رنگ نایلون رولی نیز از دیگر موارد مؤثر بر قیمت‌گذاری نایلون‌ها است. به طور مثال در کشاورزی به دلیل کاربرد بهتر نایلون‌های مشکی می‌توان گفت که قیمت نایلون رولی مشکی بالاتر از نایلون‌های دیگر است.

کیفیت چاپ نایلون رولی

استفاده از مواد با کیفیت درجه‌دو و سه در نهایت باعث می‌شود که قیمت پایین‌تری را برای خرید نایلون‌های رولی بپردازید. بر اساس این نکته می‌توان گفت که هرچه قدر از مواد با کیفیت درجه یک استفاده شود به همان میزان قیمت نایلون‌های رولی افزایش میابد.

تعداد لایه نایلون

نایلون‌های رولی را می‌توان در یک‌لایه، دولایه یا چندلایه تولید کرد. هر چه‌قدر لایه‌ها بالاتر باشد کیفیت و مقاومت نایلون‌ها بالاتر می‌رود. از همین رو می‌توان نتیجه گرفت که نایلون‌ها با لایه‌های بالاتر گران‌تر هستند.

قیمت نایلون رولی ضخیم
چاپ نایلون رولی

سخن پایانی

نایلون‌های رولی از پرمصرف‌ترین مدل‌هایی هستند که توسط بسیاری از افراد مورداستفاده قرار می‌گیرند. از همین رو چاپ نایلون رولی توسط چاووش چاپ با بهترین کیفیت انجام می‌شود. نایلون‌های رولی در صنایع مختلف مانند صنعت کشاورزی، ساختمان‌سازی، استخرها و… استفاده می‌شوند.

از همین رو در مدل‌های گوناگونی مانند نایلون رولی عریض، نایلون رولی عایق‌بندی، نایلون رولی فونداسیون  و… تولید می‌شوند. شایان‌ذکر است که مواردی از قبیل نوع چاپ، نوع نایلون، رنگ نایلون، استفاده از افزودنی‌های گوناگون در ساخت نایلون و… از موارد تأثیرگذار بر قیمت چاپ نایلون رولی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *