چاپ نایلون تبلیغاتی

شما به‌عنوان یک فروشنده نیاز دارید تا محصولات خود را به بهترین شکل ممکن در فروشگاه‌های خود ارائه دهید. در واقع توجه به جزئیات گوناگون می‌تواند موجب تفاوت شما با دیگر رقبایتان شود. یکی از همین نکات ساده و جزئی چاپ نایلون تبلیغاتی است. در واقع نایلون وسیله‌ای است که در تمامی فروشگاه‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد. از همین رو چاپ تبلیغات بر روی آن گزینه‌ای رایگان و بسیار مؤثر به‌منظور جذب مشتری  است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش تأثیرگذار آشنا شوید.

تفاوت نایلون و نایلکس

پیش از پرداختن به نایلون چاپی تبلیغاتی بهتر است با تفاوت بین دو محصول نایلون و نایلکس آشنا شوید. در واقع دانستن تفاوت بین این دو گزینه بهتر می‌تواند شما را کمک کند تا بر اساس نوع شغل خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید. هر دو محصول ذکر شده از ماده شیمیایی به نام پلی‌اتیلن ساخته شده‌اند. تفاوت این محصول در این است که نایلون‌ها از پلی‌اتیلن سبک ساخته شده و نایلکس‌ها  با پلی‌اتیلن سنگین تولید می‌شوند. همین عامل موجب تغییر در شفافیت یا مات بودن این دو محصول می‌کند. در واقع پلی‌اتیلن سبک موجب شفافیت بیشتر نایلون‌ها می‌شود. نایلون‌ها در اثر  داشتن شفافیت، ظاهر براق‌تری هم دارند. این در حالی است که نایلکس‌ها برخلاف  نایلون‌ها مات‌تر هستند. تفاوت دیگری که موجب می‌شود بتوانید این دو ماده را از یکدیگر تشخیص دهید این است که نایلون‌ها محصولاتی نرم‌تر هستند. نایلکس‌ها در واقع خشک بوده و هنگام لمس‌کردن آن متوجه می‌شوید که سفت‌تر هستند. از دیگر تفاوت‌های بین این دو پلاستیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • نایلکس‌ها نازک‌تر از نایلون‌ها هستند.
 • نازک بودن نایلکس‌ها موجب کاهش وزن آن‌ها شده و در نهایت می‌تواند از نظر اقتصادی برای شما به‌صرفه باشند.
 • بر روی نایلون‌ها این امکان وجود دارد که بتوانید تبلیغات را به‌صورت روغنی و براق چاپ کنید. این عامل موجب شده تا تبلیغات بر روی نایلون‌ها زیباتر دیده شوند.
 • بر روی نایلکس‌ها چاپ پی‌وی‌سی بهتر از چاپ براق دیده می‌شود.
 • مقاومت و استحکام نایلکس‌ها بیشتر از نایلون‌ها است.
 • در مجموع بر اساس نکات مطرح شده می‌توان گفت که نایلکس‌ها باتوجه‌به خصوصیاتشان برای استفاده در فروشگاه‌های مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها و میوه‌فروشی‌ها مناسب هستند.
 • خصوصیات نایلون‌ها موجب شده تا بسیاری از فروشگاه‌های پوشاک، فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی و داروخانه‌ها به سراغ استفاده از آن بروند.
چاپ نایلون تبلیغاتی

انواع نایلون

امروزه فروشگاه‌های گوناگون از نایلون‌های متنوعی استفاده می‌کنند. در واقع هر کدام از انواع نایلون‌ها مناسب برای یک سری از فروشگاه‌های خاص طراحی شده‌اند. از همین رو انتخاب نایلون مناسب به نوع کسب‌وکار شما بستگی دارد. به‌منظور عدم سردرگمی شما در انتخاب نایلون مناسب برای کسب‌وکارتان توضیح می‌دهیم که هر کدام از فروشنده‌ها از کدام مدل نایلون بیشتر استفاده می‌کنند.

نایلون دسته موزی

شکل دسته‌های این مدل از نایلون حالت خمیده و شبیه به میوه موز دارد. از همین رو با نام نایلون دسته موزی شناخته می‌شود. نایلون دسته سرخود نام دیگری است که برخی از افراد آن را با این عنوان می‌شناسند. ویژگی‌هایی همچون ظاهر زیبا و قابلیت چاپ‌پذیری بالا موجب شده تا این مدل از نایلون همواره محبوبیت زیادی داشته باشد. به‌طورکلی فروشگاه‌هایی که محصولاتی لوکس و زیبا  ارائه می‌دهند از نایلون دسته موزی استفاده می‌کنند. از جمله این فروشگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • فروشگاه‌های لوازم آرایشی
 • بوتیک‌ها
 • کفش‌فروشی‌ها
 • کتاب‌فروشی‌ها
 • داروخانه‌ها
 • خشک بارها
علاوه بر موارد ذکر شده، درصورتی‌که می‌خواهید محصولتان را با نایلونی شیک در اختیار مشتریان قرار دهید نایلون دسته سرخود گزینه مناسبی است. زیرا تبلیغات بر روی نایلون‌های دسته سرخود زیباتر نقش می‌بندد. مدل دیگری از نایلون دسته موزی به نام نایلون دسته تقویت در بازار وجود دارد. نایلون‌های دسته تقویت مقاوم‌تر و مستحکم‌تر از دسته موزی‌های معمولی هستند. وزن نایلون‌های دسته موزی برای تحمل محصولاتی که بین 3 تا 5 کیلوگرم وزن دارند مناسب است. از همین رو اگر محصولات شما وزن زیادی دارند بهتر است از خرید این مدل از نایلون و چاپ تبلیغات بر روی آن صرف‌نظر کنید. لازم به ذکر است که امکان افزودن کاست در انتها یا کناره‌های نایلون دسته موزی نیز وجود دارد.
نایلون دسته موزی
چاپ نایلون تبلیغاتی

نایلون دسته رکابی

نایلون‌های دسته رکابی به دلیل استحکام بالا برای حمل محصولاتی با وزن زیاد مناسب هستند. قیمت  پایین نسبت به دیگر نایلون‌ها و مقاومت بالا موجب شده که همواره موردتوجه فروشگاه‌های مواد غذایی و میوه‌فروشی‌ها قرار بگیرند. از همین رو از پرمصرف‌ترین نایلون‌ها شناخته می‌شوند. البته جنس دسته رکابی‌ها از نوع نایلکس است. نایلکس‌های دسته رکابی در رنگ‌های متفاوت تولید می‌شود. مدل‌های سوزنی و آجدار از جمله انواع گوناگون نایلکس‌های دسته رکابی به شمار می‌روند.
نایلون دسته رکابی
چاپ نایلون

نایلون دسته زنبیلی

شباهت دسته‌های این مدل از نایلون موجب شده تا همانند یک زنبیل دیده شوند. از دیگر نام‌های نایلون دسته زنبیلی، نایلون دسته‌بندی است. زیبایی، مقاومت بالا و ظاهر زیبا به هنگام چاپ تبلیغات بر روی آن  موجب شده تا همانند نایلون دسته موزی مورداستفاده فروشگاه‌های آرایشی، فروشگاه‌های پوشاک، داروخانه‌ها و… قرار بگیرد. در این مدل نایلون نیز قابلیت  استفاده هر نوع رنگ و چاپ با روش‌های مختلف وجود دارد.
نایلون دسته زنبیلی
نایلون چاپی تبلیغاتی

قیمت چاپ نایلون تبلیغاتی

به‌طورکلی موارد متعددی بر روی قیمت چاپ نایلون‌های تبلیغاتی تأثیرگذار است. در ادامه هر کدام از ویژگی‌های مؤثر بر قیمت را شرح می‌دهیم.

تعداد چاپ نایلون تبلیغاتی

به‌منظور چاپ نایلون تبلیغاتی ارزان می‌توانید گزینه چاپ سیلک را انتخاب کنید. چاپ سیلک یا همان چاپ دستی بر روی نایلون‌ها برای سفارش‌های با تعداد کم انجام می‌شود. این امر به لحاظ اقتصادی می‌تواند هزینه کمتری را برای شما داشته باشد. زیرا در چاپ ماشینی شما باید هزینه ساخت کلیشه را پرداخت کنید. البته باید ذکر کرد که کیفیت  چاپ ماشینی بهتر از چاپ سیلک است. زیرا چاپ دستی با پارچه‌های توری و غلتک انجام می‌شود. در نتیجه امکان شکل‌نگرفتن رنگ و تبلیغات با کیفیت مناسب بر روی نایلون وجود دارد. در مجموع باید بگوییم که اگر می‌خواهید تعداد بالای 500 عدد نایلون تبلیغاتی سفارش دهید بهتر است به سراغ چاپ‌های ماشینی مانند هلیو یا فلکسو بروید. در غیر این صورت چاپ سیلک گزینه مناسب‌تری است.

نوع  دستگاه چاپ نایلون تبلیغاتی

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم، چاپ نایلون به دو صورت کلی دستی و ماشینی انجام می‌شود. چاپ سیلک نیز دارای انواع گوناگونی است. به‌منظور چاپ تبلیغات بر روی نایلون با استفاده از چاپ سیلک مراحل زیر طی می‌شود.
 1. ابتدا از یک ‌پارچه توری استفاده می‌شود که دارای سوراخ‌های بسیار ریزی است.
 2. داخل توری پر از رنگ شده و نایلون به جهت چاپ بر روی آن قرار می‌گیرد.
 3. در نهایت از یک غلتک استفاده می‌شود تا با فشار بر روی پشت نایلون طرح و رنگ موردنظر بر روی آن چاپ شود. در قسمت‌هایی از نایلون که نباید رنگ بر روی آن شکل بگیرد را نیز با موم می‌پوشانند. شایان‌ذکر است که مراحل ذکر شده به‌صورت کلی بیان شده است. هر کدام از مراحل دارای جزئیات مختص به خود است.
چاپ ماشینی فلکسو: بسیار سریع‌تر انجام شده و قابلیت ایجاد طرح‌های برجسته بر روی آن وجود دارد. در این مدل از چاپ از صفحات و کلیشه‌های چاپی به‌منظور حک‌کردن تبلیغات استفاده می‌شود. حکاکی در چاپ فلکسو با لیزر بوده و نایلون حول غلتک پیچیده می‌شود. بدین ترتیب انجام تبلیغات زودتر روی نایلون نقش می‌بندد. مدل‌های گوناگونی از این دستگاه وجود دارد که می‌توانند تبلیغات موردنظر شما را به‌صورت تک‌رنگ، دو رنگ یا چندرنگ چاپ کنند. چاپ هلیو گراور: چاپ هلیو گراور نیز با استفاده از کلیشه‌های فلزی استوانه‌ای‌شکل انجام می‌شود. کیفیت چاپ تبلیغات با استفاده از دستگاه‌های هلیو بهتر از چاپ فلکسو است. زیرا جزئیات بیشتری از تبلیغ می‌تواند با استفاده از چاپ هلیو بر روی نایلون نقش ببندد. البته واضح است که ارائه کیفیت بهتر با چاپ‌های هلیو موجب افزایش قیمت آن‌ها می‌شود. شایان‌ذکر است که زمان چاپ فلکسو سریع‌تر از هلیو است و تعداد جوهرهای بیشتری را به جهت چاپ پشتیبانی می‌کند. باتوجه‌به توضیحات ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت درصورتی‌که می‌خواهید تعداد نایلون‌های تبلیغاتی خیلی زیادی را چاپ کنید و کیفیت چاپ برایتان مهم است به سراغ روش هلیو بروید. در صورت نیاز به تعداد متوسطی از نایلون، چاپ فلکسو می‌تواند گزینه مناسبی باشد. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز توضیح دادیم، چاپ سیلک و چاپ افست نیز فقط برای چاپ تعداد پایین نایلون مناسب است.

رنگ و نوع چاپ نایلون تبلیغاتی

هر چه‌قدر از رنگ‌های متنوع‌تری برای چاپ تبلیغات استفاده شود به‌مراتب هزینه بیشتری را برای شما در پی دارد. با انواع نایلون‌های گوناگون نیز آشنا شدید. در واقع دریافتیم که برخی از انواع نایلون مانند نایلون دسته موزی یا دسته زنبیلی هزینه بیشتری  نسبت به برخی دیگر از محصولات مشابه دارند. برخی از مزایای در نظر گرفته شده توسط شرکت چاووش چاپ باعث شده تا مشتریان گوناگون تمایل بیشتری برای همکاری با ما داشته باشند. به طور مثال فروش عمده نایلون تبلیغاتی از جانب شرکت ما همواره موجب شده تا تسهیلاتی را برای مشتریان خود در نظر بگیریم. سخن آخر چاپ نایلون تبلیغاتی روشی بسیار مؤثر و رایگان برای تبلیغ یک برند است. از همین رو لازم است که بر اساس نوع کسب‌وکار خود اطلاعات خوبی از نایلون‌ها داشته باشید. به طور مثال تفاوت بین نایلون و نایلکس را بدانید. همچنین بدانید که نایلون‌ها به انواع گوناگونی همچون نایلون دسته موزی، نایلون دسته زنبیلی و نایلون دسته رکابی تقسیم می‌شود. در نهایت نیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که مواردی همچون تعداد چاپ، نوع نایلون، نوع چاپ و… بر قیمت آن‌ها تأثیرگذار است.
بسته بندی نایلونی استرچ