چاپ بسته‌بندی سیب زمینی

در دنیای امروز اکثر افراد مدت‌زمان زیادی از وقت خود را در کارکردن می‌گذرانند. این مبحث باعث شده تا زمان کم‌تری برای انجام فعالیت‌های گوناگون مانند آشپزی داشته باشند. از همین رو استفاده از محصولاتی که بتواند روند آشپزی را تسریع ببخشد اهمیت دوچندان پیدا کرده است. یکی از هزاران محصولاتی که بدین منظور تولید شده‌اند، سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده هستند. در طی تولید این محصولات توجه به مواردی مانند بسته‌بندی سیب زمینی نیز برای تولیدکنندگان مهم است. در ادامه برای بررسی این بخش از خدمات چاپ نایلون با ما همراه باشید.

سیب‌زمینی نیمه‌آماده

همان‌طور که گفتیم کمتر کردن فعالیت‌های جانبی، روزمره و ضروری در زندگی مدرن انسان‌ها به‌قدری مهم شده که امروزه تولیدکنندگان مختلف به دنبال روش‌هایی برای انجام خدمت‌رسانی در این حوزه هستند. صنعت غذا و فست‌فود نیز از جمله عواملی است که سالیان سال است بر اساس این فلسفه ورود پیدا کرده تا محصولات غذایی خوشمزه و جذاب را به انسان‌ها ارائه کنند تا آن‌ها زمان بیشتری برای رسیدگی به کارهای گوناگون خود داشته باشند.

یکی از همین موارد نیز سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده هستند. سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده یا فرنچ فرایز امروزه در انواع گوناگونی مانند سیب‌زمینی زاپاتا، فرنچ فرایز زیگزاگی، نیمه‌آماده کلاسیک، نیمه‌آماده منجمد ته‌دیگی، نیمه‌آماده توپی، نیمه‌آماده مکعبی منجمد و پرک تولید می‌شوند. به طور خلاصه می‌توان گفت که نحوه ساخت آن‌ها به شرح زیر است.

  1. شستشوی سیب‌زمینی‌های خریداری شده
  2. کندن پوست سیب‌زمینی‌ها توسط دستگاه‌های مخصوص
  3. برش سیب‌زمینی‌ها و تبدیل آن‌ها به خلال‌هایی مشخص با استفاده از دستگاه اسلایسر
  4. شستشوی مجدد سیب‌زمینی‌ها
  5. غیرفعال‌کردن آنزیم‌های نامطلوب سیب‌زمینی با استفاده از بلانچینگ
  6. ازبین‌بردن رطوبت اضافی خلال‌های سیب‌زمینی
  7. نیمه سرخ‌کردن خلال‌ها به مدت 2 دقیقه
  8. انجماد سریع خلال‌ها با استفاده از دستگاه IQF
  9. بسته‌بندی سیب‌زمینی‌ها با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک

همان گونه که مشاهده می‌کنید مراحل گوناگونی باید طی شود تا یک فرنچ فرایز در بازارهای عمومی عرضه شود. در این میان یکی مهم‌ترین مراحل را می‌توان مرحله آخر یعنی بسته‌بندی خلال‌های سیب‌زمینی نیمه‌آماده دانست. این امر ازاین‌جهت اهمیت دارد که مدل بسته‌بندی در نگه‌داشتن سالم خلال‌ها تأثیر به سزایی دارد.

انواع بسته بندی سیب زمینی نیمه آماده
بسته‌بندی سیب زمینی

انواع بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده

بسته‌بندی‌های فرنچ فرایز عمدتاً بر اساس وزن خلال‌های سیب‌زمینی انتخاب می‌شوند. هرکدام از مدل‌های بسته‌بندی نیز دارای جنس و میزان تحمل بار مشخصی هستند. ما به برخی از پرفروش‌ترین بسته‌بندی‌های سیب‌زمینی نیمه‌آماده پرداخته‌ایم.

بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده 2.5 کیلویی

بسته‌بندی‌های 2.5 کیلویی  را می‌توان پرتقاضاترین مدل بسته‌بندی توسط کارخانه‌ها دانست. ارزان‌بودن بسته‌بندی‌های 2.5 کیلویی یکی از دلایل عمده استفاده از آن‌ها است. این نوع از بسته‌بندی برای عرضه در رستوران، فست‌فود و فروشگاه‌ها مناسب است.

بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده 750 گرمی

به سبب پایین‌بودن حجم خلال‌های سیب‌زمینی نیمه‌آماده در بسته‌های 750 گرمی، عمدتاً این نوع بسته‌بندی‌ها را فقط در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها عرضه می‌کنند. زیرا بیشتر  مورد مصرف خانوارها قرار می‌گیرد.

بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده 900 گرمی

بسته‌بندی‌های 900 گرمی نیز از جمله دیگر مواردی است که بیشتر برای عرضه در فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها مناسب هستند. بر اساس آمارهای منتشر شده این میزان از وزن بسته‌بندی‌ها نیز بیشتر توسط خانوارها خریداری می‌شود. از همین رو به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین  نوع بسته‌بندی‌ها شناخته شده است.

سایر خدمات چاوش چاپ: چاپ سلفون و بسته بندی سبزیجات

بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده 10 کیلویی

از پرحجم‌ترین نوع بسته‌بندی‌ها بوده که به‌صورت عمده  توسط رستوران‌ها سفارش می‌شود. باتوجه‌به حجم زیاد، نسبت به مدل‌های دیگر گران‌تر بوده و در نایلون‌ها و مدل‌های مختلف بسته‌بندی‌های شفاف عرضه می‌شوند.

شایان‌ذکر است که انواع بسته‌بندی‌هایی مانند بسته‌بندی‌های آلومینیومی، پلاستیکی، پاکتی و فلزی از جمله مواردی هستند که توسط بسیاری از کارخانه‌ها برای بسته‌بندی سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده انتخاب می‌شوند.

بسته بندی سیب زمینی نیمه آماده
بسته بندی سیب زمینی نیمه آماده پاکتی

سخن پایانی

سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده یا فرنچ فرایز امروزه توسط بسیاری از رستوران‌ها و مردم مورداستفاده قرار می‌گیرد. از همین رو استفاده از بسته‌بندی سیب‌زمینی نیمه‌آماده یکی از مهم‌ترین مسائل در طی تولید فرنچ فرایزها به شمار می‌رود. کارخانه‌های مختلف باتوجه‌به وزن خلال‌های سیب‌زمینی تولید شده، بسته‌بندی‌های 2 کیلویی، 750 گرمی، 900 گرمی، 10 کیلویی و… را انتخاب می‌کنند. باید ذکر کرد که بسته‌بندی‌های آلومینیومی، پاکتی، کاغذی، فلزی و پلاستیکی از انواع پرطرف‌دار به‌منظور قراردادن سیب‌زمینی‌های نیمه‌آماده هستند.

بسته بندی نایلونی استرچ