بسته‌بندی لوازم بهداشتی

در هر کسب‌وکاری امروزه ما می‌دانیم که توجه به جزئیات گوناگون می‌تواند منجر به موفقیت ما نسبت به رقبایمان شود. یکی از نکات بسیار مهم برای فروشگاه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی، توجه به ارائه محصولات با بسته‌بندی‌های شکیل و زیبا است. بسته‌بندی‌های زیبا می‌توانند منجر به ماندگاری تولیدی و فروشگاه شما در ذهن مخاطب شوند. از همین رو در این مقاله به بررسی بسته‌بندی لوازم بهداشتی از زیر مجموعه خدمات چاپ نایلون می‌پردازیم. با چاوش چاپ همراه باشید.

بسته بندی لوازم بهداشتی
شرکت بسته بندی بهداشتی

تأثیر بسته‌بندی لوازم بهداشتی بر خرید مشتری

اولین صحنه‌ای که هر مشتری در فروشگاه لوازم آرایشی مشاهده می‌کند ظاهر و جنس بسته‌بندی محصولات است. احتمالاً در طی زمان مشاهده کرده‌اید که یک محصول آرایشی باکیفیت بوده ولی به علت نداشتن بسته‌بندی مناسب نتوانسته نظر خریداران را جلب کند. از همین رو توجه به جزئیاتی همچون رنگ و جنس بسته‌ها می‌تواند تأثیر به سزایی بر خرید مشتریان داشته باشد. در همین راستا بهتر است نکات مهمی را مطرح کنیم که در بسته‌بندی لوازم آرایشی می‌تواند به شما کمک کند.

نوع مخاطب لوازم آرایشی و بهداشتی

به‌عنوان شرکت بسته‌بندی بهداشتی یا یک تولیدکننده کوچک مسئله اول این است که بدانید که مخاطبان شما در چه نوع رنج سنی قرار دارند. برخی از محصولات بیشتر موردتوجه دخترانی با رنج سنی 18 تا 25 قرار می‌گیرد. از همین رو باید در بسته‌ بندی لوازم بهداشتی برای این سنین از رنگ‌هایی استفاده کنید که بتواند برای آن‌ها جذاب باشد.

رنگ بسته‌بندی لوازم بهداشتی

اصولاً چون این حوزه درصدد افزایش زیبایی مشتریان خود است در نتیجه باید از رنگ‌هایی استفاده کرد که تداعی‌گر بیشتر ویژگی‌هایی همچون زیبایی، جوانی و… باشد. یکی از دلایلی که عموماً از رنگ‌های شاد در این عرصه استفاده  می‌شود نیز همین نکته است. معمولاً رنگ‌های کرم، مشکی، سبز، صورتی و رنگ‌های طیف پاستل از مناسب‌ترین موارد برای طراحی بسته‌بندی  لوازم آرایشی هستند. از همین رو در بسته‌بندی لوازم آرایشی برای مشتری بهتر است  به این رنگ‌ها  توجه شود.

طرح و فونت بسته‌بندی لوازم بهداشتی

پس از انتخاب رنگ مناسب، باید بر روی طرح و فونت‌های بسته‌های لوازم آرایشی نیز دقت کنید. به طور مثال می‌توان از خطوط منحنی، خمیده، راست و… در طراحی استفاده کرد. همچنین استفاده از خطوط نازک در کنار خطوط ضخیم نیز می‌تواند زیبایی محصولات را افزایش دهد. البته نباید فراموش کرد که شلوغی بیش از حد در طرح‌ها دافعه ایجاد می‌کند.

برخی مواقع ارائه محصولات با طراحی‌های مینیمال می‌تواند باعث جذب بیشتر مشتریان شود.  نوع فونت انتخاب شده برای نوشتن نام محصول و موارد مربوط به آن نیز از دیگر نکات حائز اهمیت است. به طور مثال در هنر تایپوگرافی مشاهده شده است که پررنگ و برجسته‌کردن فونت‌ها توانسته بازخورد مثبتی را در مشتریان ایجاد کند.

بسته بندی لوازم آرایشی
بسته بندی لوازم آرایشی برای مشتری

جنس بسته‌بندی‌های لوازم بهداشتی

جنس بسته‌بندی لوازم بهداشتی از چند جهت حائز اهمیت است. نخستین مسئله مهم این است که جنس بسته‌بندی لوازم آرایشی باید به‌گونه‌ای باشد که آن‌ها را در برابر هرگونه تغییرات دما یا آسیب‌های ناخواسته مانند پرت‌شدن به زمین محافظت کند. مسئله مهم دیگر این است که باید بسته‌بندی به‌گونه‌ای باشد که مخاطب بتواند به‌راحتی آن را بازکرده و از محصول استفاده کند. در واقع راحت باز نشدن محصول می‌تواند ذهنیتی منفی از آن  را در ذهن مشتریان ایجاد کند.

نایلون لوازم آرایشی

علاوه بر بسته‌بندی، ارائه لوازم آرایشی در نایلون‌های مناسب نیز از دیگر نکات مهمی است که باید موردتوجه تولیدکنندگان و فروشندگان قرار بگیرد. امروزه نایلون‌های گوناگونی در بازار وجود دارد. هر کدام از آن‌ها برای بسته‌بندی و ارائه یک طیف مشخصی از فروشگاه‌ها مناسب هستند.

نایلون‌های دسته زنبیلی و دسته موزی از بهترین نایلون‌ها به‌منظور قراردادن لوازم آرایشی هستند. نایلون‌های ذکر شده  دارای کیفیت بالا و ظاهری زیبا هستند. این مدل از نایلون ها با عنوان نایلون لوازم آرایشی شناخته می‌شوند. از همین رو به‌شدت موردتوجه فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی هستند. همچنین چاپ‌پذیری بر روی این مدل از نایلون‌ها بهتر صورت می‌گیرد. بنابراین علاوه بر ارائه محصولات با نایلون‌های زیبا، برای درج برند و معرفی خود به‌منظور شناخت بیشتر مخاطبین از محصولات شما نیز فرصت مناسبی است.

نایلون لوازم آرایشی
بسته بندی لوازم آرایشی

سخن پایانی

بسته‌بندی لوازم بهداشتی از جمله مواردی است که امروزه برای جذب مشتریان بیشتر بسیار حائز اهمیت است. از همین رو باید به موارد گوناگون آن مانند جنس بسته‌بندی، رنگ، طراحی روی بسته‌بندی، فونت، نوع مخاطب و… دقت شود. جهت ارائه بهتر محصولات آرایشی و بهداشتی به مشتریان نیز بهتر است از نایلون‌های دسته زنبیلی و دسته موزی استفاده شود.

بسته بندی نایلونی استرچ