09134254355

چاپ سلفون و بسته بندی تنباکو و ذغال

طراحی و نوع بسته‌بندی، از مهم‌ترین مراحل فروش انواع محصولات است! یک بسته‌بندی اصولی و حرفه‌ای, در نقش فروشنده‌ای قدرتمند عمل می‌کند که می‌‌تواند محصول شما را در کمترین زمان و بهترین روش, بازاریابی کرده و به فروش برساند .با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین بسته بندی‌ تنباکو و ذغال و سایر دخانیات و اهمیت آنها بپردازیم.

فرآیند تولید تنباکو چگونه است؟

برگ‌های توتون پس از خشک شدن در دستگاه مخصوصی به وسیله دستگاه کاتر خرد شده و به شکل پودر درمی‌آیند. سپس توتون خرد شده داخل دستگاه میکسر ریخته می‌شوند و با افزودن اسانس‌های مختلف (میوه‌ای و…) مخلوط شده و حالت خمیری شکل به خود می‌گیرند.

در این مرحله، این مخلوط، داخل دستگاه اکسترودر ریخته شده وبه حالت تکه تکه شده درمی‌آیند. در یک مرحله دیگر نیز، به وسیله دستگاه بسته‌بندی پیلوپک به صورت افقی بسته‌بندی می‌شوند و داخل لفاف سلفون قرار می گیرند. البته روش دیگری هم وجود دارد که توسط دستگاه به شکل عمودی قابل بسته‌بندی است.

انواع بسته‌بندی تنباکو

برای بسته بندی تنباکو از مواد گوناگون با شکل‌های ظاهری متفاوتی استفاده می‌شود که پرمصرف‌‌ترین آن لفاف‌های بسته‌بندی است. این لفاف‌ها نیز خود بر چند نوع اند که عبارتنداز:

– لفاف سلفونی مات

– لفاف سلفونی شفاف

– لفاف فویل آلومینیومی: این نوع از بسته‌بندی به علت استحکام بالا و ظاهر خوب، از گران‌قیمت‌‌ترین انواع بسته‌بندی به شمار می‌آید اما باعث می‌شود خریدار برای خریدن تنباکو با این بسته‌بندی، تشویق شود.

– لفاف نایلونی: لفاف نایلونی یا پلی اتیلنی، ارزان‌قیمت‌‌ترین نوع لفاف بسته‌بندی است که چاپ‌پذیری ندارد اما از لحاظ استحکام برای بسته‌بندی تنباکوی داخل جعبه مناسب است.

– لفاف متالایز لمینت: به خاطر استفاده از متالایز درآن، طول عمر تنباکو در آنها بیشتر است و ظاهری زیبا و چاپ‌پذیری بالایی نیز دارد.

– لفاف کرافت (معروف به برازجانی)

نوع دیگری از بسته بندی تنباکو، پاکت بوده که خود بر چند نوع است که از پرفروش‌ترین آنها می توان به پاکت زیپ‌دار، پاکت دارای رگال، پاکت فویل و پاکت دسته‌دار اشاره کرد. در این نوع از بسته‌بندی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در بسته بندی تنباکو رعایت چه نکاتی الزامی است؟

در بسته بندی تنباکو نیز مانند سایر بسته‌بندی محصولات، رعایت نکاتی لازم و مهم است که در ادامه به مهم‌‌ترین آنها می پردازیم:

  1. جامعه هدف: جامعه هدف در واقع همان مشتریان بالقوه شما هستند که قرار است براساس برنامه ریزی شما برای فروش در آینده از شما خرید کنند. وقتی شما جامعه یا بازار هدف خود را انتخاب می کنید در واقع به برند خود و گسترش آن جهت می دهید. محصولاتی که هم‌راستا با نیازهای جامعه هدف شما باشند و متناسب با آنها بسته‌بندی می‌شوند، بیشتر و سریع‌تر موردتوجه خریداران قرار می‌گیرند و در نتیجه آن، شانس بیشتری برای دیده ‌شدن و فروش دارند.
  2. وزن دخانیات: انتخاب اندازه بسته‌بندی دخانیات باید براساس وزن محصول باشد تا بهترین نتیجه را بدهد. بایستی از یک طراحی واحد برای وزن‌های مختلف تنباکو استفاده کرد تا خریدار به‌راحتی بتواند برند شما را از رقبا تشخیص دهد. انتخاب بسته‌بندی براساس وزن محصول نیز قدمی مؤثر در صرفه‌جویی استفاده از مواد اولیه پکیجینگ است که در نهایت متناسب‌ترین بسته بندی را برای دخانیات شما به وجود خواهد آورد.
  3. جنس و هزینه بسته بندی تنباکو: انتخاب جنس بسته‌بندی دخانیات، با بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید؛ ارتباط مستقیم دارد. جنس‌های مختلفی برای بسته طراحی تنباکو وجود دارند که هرکدام با توجه به ویژگی خود هزینه متفاوتی نیز خواند داشت. باید در ابتدای طراحی بسته‌بندی دخانیات، جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  4. طعم توتون و تنباکوی مورد نظر: برای نشان دادن طعم توتون و تنباکو بر روی بسته‌بندی مورد نظرتان مهم است که از تصویر باکیفیت میوه و… بر روی بسته‌بندی استفاده کنید حتی انتخاب رنگ متناسب با اسانس آن حس بهتری به خریدار انواع طعم‌ها خواهد داد.
  5. تیراژ و بودجه: تیراژ تولید نیز رابطه مستقیمی با هزینه بسته‌بندی تنباکو، اندازه، جنس و… دارد. باید مشخص کنید که چه تعداد از بسته‌بندی در چه بازه زمانی قرار است تولید کنید و بودجه اختصاص‌یافته برای طراحی و تولید آن چقدر است.

برای بسته بندی تنباکو و زغال از لفاف های شفاف ، متالایز ، الومینیوم و یا کرافت استفاده می‌شود. مجوعه ی چاپ و بسته بندی چاوش چاپ از طراحی تا تولید سلفون در کنار شماست. تولید کننده انواع لفاف بالشی و پاکتی با چاپ فلکسو و هلیو از یک تا ۸ رنگ.

بسته بندی نایلونی استرچ